Złocień

SM Śnieżka

Zespól trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych
ul. Złocieniowa 38, 38A i 38 B w Krakowie

Inwestycja przy ul. Złocieniowej 38, 38A i 38B na Osiedlu Złocień w Krakowie, może być oceniana w następujących kategoriach:
– komfort życia – udogodnienia dla mieszkańców,
– współczesna architektura – harmonia z otoczeniem,
– zielony Kraków – park dla mieszkańców, otwarcie na zieleń, jakość nasadzeń.

Budowa Zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Złocieniowej 38, 38A, 38B w Krakowie, została zakończona w czerwcu 2015r. dopuszczona do użytkowania decyzją z dnia z 20.07.2015r.
Autorem dokumentacji była Pracownia M.A.T Mateusz Taranczewski, Projektantem architektury mgr inż. arch. Mateusz Taranczewski i mgr inż. arch. Dorota Oramus, a konstrukcji mgr inż. Mirosław Bielecki.
Generalnym wykonawcą zespołu budynków był Zakład Usług Budowlano-Handlowych „NOWBUD” A. Nowak, E. Bracki Spółka jawna z siedzibą w Kielcach.
Trzy budynki wielorodzinne oznaczone nr adm. ul. Złocieniowa 38, 38A i 38B zlokalizowane są na działce nr 473 obręb 105 j.e. Podgórze o pow. 4696 m2.

Inwestycja przy ul. Złocieniowej 38,38A,38B to nowoczesny, kameralny i komfortowy zespół o niskiej intensywności zabudowy. Obejmuje trzy budynki mieszkalne wielorodzinne – po 20 mieszkań w każdym, jednoklatkowe, trzy piętrowe. Łącznie 60 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 2632 m2 w tym:
15 mieszkań jednopokojowych , 42 mieszkania dwupokojowe i 3 mieszkania trzypokojowe. Mieszkania są wyjątkowo funkcjonalnie zaprojektowane, wszystkie posiadają duże balkony lub ogródki. Mieszkania na parterze wyposażone są w rolety zewnętrzne, w cenie mieszkania są w pełni wykończone duże komórki lokatorskie.
Budynki wyróżniają się wysoką jakością wykończenia części wspólnych m.in. granitowe posadzki korytarzy, schodów oraz elewacji, balustrady ze stali nierdzewnej z wypełnieniem ze szkła hartowanego. Mieszkania były oddawane w stanie deweloperskim ale posiadają pełny osprzęt elektryczny, parapety wewnętrzne z konglomeratu, balkony są wykończone płytkami gresowymi.

Spółdzielnia zrealizowała mieszkania na zasadach spółdzielczych, czyli po kosztach własnych w „systemie non profit”, zawierając z członkami umowy o budowę lokalu, zobowiązujące strony do zawarcia umowy o ustanowienie odrębnej własności lokalu mieszkalnego. W wyniku rozliczenia końcowego poniesionych nakładów koszt budowy m2 pow. użytkowej mieszkania wraz z przynależnym pomieszczeniem gospodarczym wyniósł 4616,91 zł/m2 brutto.
Mieszkania w przedmiotowej inwestycji zostały sprzedane jeszcze na etapie budowy.

STANDARD WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ

Mieszkania oddawane były w standardzie do indywidualnego wykończenia:
– ściany i sufit – w mieszkaniach tynki gipsowe maszynowe (niemalowane), w łazienkach tynki cementowo – wapienne (niemalowane),
– posadzki – wylewka cementowa wypoziomowana, przygotowana pod warstwy wykończeniowe,
– parapety wewnętrzne konglomerat marmurowy,
– parapety zewnętrzne z blachy powlekanej,
– wewnętrzne otwory drzwiowe z wymiarami normatywnymi pod montaż ościeżnic.

Instalacje:
– instalacje wewnętrzne sanitarne, bez „białego montażu”,
– instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zasilana poprzez wymiennikownię z sieci MPEC,
– w mieszkaniach grzejniki z zaworami i głowicami termostatycznymi, w łazienkach grzejniki typu „ręcznikowiec”,
– instalację wentylacji grawitacyjnej oraz okapowej w mieszkaniach,
– instalacje elektryczne – moc zamówiona 12 kW na mieszkanie, zasilanie trójfazowe do kuchenek elektrycznych,
– instalacje teletechniczne: zbiorcza antena radiowo-telewizyjna+ antena TV SAT, domofonowa, internetowa, odgromowa, domofon, dzwonek, osprzęt elektryczny /gniazdka i wyłączniki/,
– opomiarowanie mediów:
Indywidualne liczniki wody zimnej i ciepłej w korytarzu – z modułem do zdalnego odczytu.
Indywidualne liczniki ciepła na korytarzu – z modułem do zdalnego odczytu.

Spółdzielnia prowadząc działalność inwestycyjną dąży do zrównoważonego rozwoju Osiedla, oddając kolejne budynki stara się zorganizować w sposób właściwy przestrzeń wspólną, co wpływa na jakość życia mieszkańców.
W ramach przedmiotowej inwestycji została zrealizowana plenerowa siłownia na wolnym powietrzu „Street Workaut Park” oraz plac zabaw dla dzieci.
Wokół budynków przy ul. Złocieniowej 38, 38A, 38B tereny zielone zostały zagospodarowane licznymi nasadzeniami krzewów i kwiatów oraz drzewek ozdobnych.
Duże przestrzenie między budynkami i odpowiednia ilość miejsc postojowych zapewniają komfort życia mieszkańców.

Spółdzielnia wybudowała na Osiedlu Złocień atrakcyjną infrastrukturę służącą rekreacji. Dzieci mogą spędzać czas na bogato wyposażonych 8 placach zabaw, rowerzyści mają do dyspozycji ścieżki rowerowe, amatorzy piłki boiska do koszykówki i kometki. Miłośnicy tenisa mogą zagrać na wybudowanym przez nas komfortowym korcie.
W ramach zagospodarowania terenu na os. Złocień, powstała bogata infrastruktura społeczna: żłobek, przedszkola, przychodnia, bank i lokale usługowe. Została wybudowana nowa kaplica oraz prywatne lokale usługowe min. pizzeria, kawiarnia.

Duża ilość terenów zielonych, ogólnodostępne nieodpłatne miejsca postojowe na zewnątrz, kameralna niska zabudowa, bogato wyposażone place zabaw dla dzieci i sprzęty rekreacyjne dla dorosłych zapewniają mieszkańcom komfort, możliwość relaksu i wypoczynku z dala od miejskiego ruchu – to miejsce do zamieszkania dla osób ceniących spokój.
Spółdzielnia wielokrotnie uzyskała wyróżnienia za poszanowanie przestrzeni i ochronę obszaru przyrodniczego, dużą ilość zieleni w kompozycji osiedla z zachowaniem starodrzewia – dębów. Ponadto działalność Spółdzielni znalazła uznanie za konsekwentną realizację inwestycji przyjaznych mieszkańcom, wyposażonych w bogaty  program prorodzinnej infrastruktury społecznej, szczególnie w przestrzenie wspólne o charakterze rekreacyjnym i sportowym oraz za wzorowe  utrzymanie  towarzyszącej  im  zieleni.
Osiedle Złocień to przyjazne, przestronne i spokojne miejsce do zamieszkania dla osób w każdym wieku. Spółdzielnia buduje dalsze budynki, atrakcyjne ceny mieszkań i bogata oferta usług przyciągają klientów, szczególnie tych pragnących kupić swoje pierwsze mieszkanie.
W ciągu 35 letniej historii, swoimi inwestycjami i systemem zarządzania potwierdziliśmy naszą wiarygodność. W ramach prowadzonej działalności Spółdzielnia zarządza posiadanymi zasobami i konsekwentnie kontynuuje działania zmierzające do poprawy życia mieszkańców. W przyszłości dzięki planowanym inwestycjom komunikacyjnym takim jak rozbudowa ul. Domagały oraz budowa przystanku szybkiej kolei aglomeracyjnej, Osiedle Złocień będzie jeszcze lepiej skomunikowane z centrum miasta.