Osiedle OZON

Megapolis

 • Komfort życia – udogodnienia dla mieszkańców
  Osiedle OZON to komfort wyboru. Przemyślane, funkcjonalne i proste układy mieszkań w budynkach. Dogodny rozkład pokoi i zapewnienie możliwie największej ich ilości przy określonym metrażu da mieszkańcom szansę dopasowania mieszkania do własnych potrzeb.
  Dzięki analizie zabudowy istniejącej wokół powstającej inwestycji dopasowaliśmy funkcjonalności do zapotrzebowania przyszłych mieszkańców. Udogodnienia takie jak: osiedlowe przedszkole, sklep, dwa place zabaw, zewnętrzna siłownia, będą miały odczuwalny wpływ na komfort życia. Możliwości, które osiedle OZON zapewni mieszkańcom to zagospodarowanie czasu po pracy, spędzanego wspólnie z rodziną w sposób aktywny i sprzyjający relacjom i rozwojowi. Osiedlowa świetlica będzie doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku dzieci i dorosłych. Dzięki możliwości podziału na dwie części jej użytkownicy uzyskają odrębne przestrzenie przystosowane do różnych celów. Jedna powierzchnia przeznaczona będzie dla najmłodszych – to tzw. kulkoland, który da upust energii, jaką dysponują dzieci. Druga część zagospodarowana będzie pod zajęcia edukacyjno – warsztatowe. Po złożeniu ścianki mobilnej dzielącej te części dzieci i opiekunowie będą mogli wspólnie bawić się i odpoczywać, zaplecze świetlicy pozwoli na zrobienie kawy czy herbaty. Świetlica będzie również wyposażona w sanitariaty.
 • Smart City – innowacje i technologie w służbie mieszkańcom
  Rozwój i innowacyjność w tworzeniu to domena dzisiejszej rzeczywistości. Nowe technologie znajdują zastosowanie również w dzisiejszym budownictwie, stając się coraz bardziej przydatne na co dzień. Ale „smart city” ma dziś również inne znaczenie. Wszystko co na co dzień wykonujemy staramy się by było „smart”, optymalizujemy przestrzeń wokół nas – by była „smart” i w końcu sami staramy się żyć tak, by być „smart”. Osiedle OZON stwarza warunki do życia „smart”. Rozwiązania przeznaczone dla użytkujących rowery – wraz z wyposażoną stacją naprawy dadzą mieszkańcom poczucie gotowości do sezonu możliwie najmniejszym nakładem pracy. Zewnętrzna siłownia, z której rodzice mogą korzystać, jednocześnie mając na oku bawiące się dzieci i wreszcie sala dydaktyczna, dzięki kompleksowemu wyposażeniu da znaczne pole do popisu w tej kategorii.
  Osiedle OZON to również najpełniejsza dostawa Internetu dla jego mieszkańców. Wykorzystanie wszystkich trzech kanałów a zwłaszcza światłowodu (w zależności od operatora) da poczucie bliskości ze światem zewnętrznym.
  Zasób usług zaplanowany na osiedlu: przedszkole, sklep a w późniejszych etapach żłobek, apteka i inne lokale przystosowane już na etapie projektu do swojego przeznaczenia dadzą pewność, że najpotrzebniejsze miejsca będą pod ręką, zapewniając mieszkańcom życie „smart”. Smart city – to w reszcie tworząca się nowa przestrzeń na Górce Narodowej. To rozpoczynające się urzeczywistniać plany miasta by ta część Krakowa również była „smart”. Szybki tramwaj, obwodnica północna i samo poszerzenie ulicy 29-go Listopada sprawi, że osiedle OZON będzie znakomicie wpisywało się w założenia smart city.
 • Zielony Kraków – park dla mieszkańców, otwarcie na zieleń i jakość nasadzeń
  Patrzenie na zieleń uspokaja. Otaczająca nas przyroda nawet w przestrzeni miejskiej jest niezwykle istotna by prawidłowo funkcjonować i móc odpocząć od codziennego pędu. Lokalizacja osiedla OZON to idealne pod tym względem miejsce. Dzięki planowanej rozbudowie infrastruktury publicznej będzie bardzo dobrze skomunikowane z centrum a bliskość terenów zielonych da mieszkańcom poczucie przestrzeni i nieograniczonych możliwości spędzania czasu na wolnym powietrzu. Teren na którym powstaje osiedle OZON jest zróżnicowany pod względem ukształtowania. By zachować ten cenny jego walor różnice wysokości pozostają niezmienione a ich wykorzystanie pozwoli na jeszcze ciekawsze zagospodarowanie.
 • Współczesna architektura – harmonia z otoczeniem
  Architektura osiedla OZON to prostota połączona z funkcjonalnością. Przemyślane przestrzenie mieszkalne oraz części wspólne ułatwią życie przyszłym jego mieszkańcom. Aby móc w realny i praktyczny sposób wspierać przyszłe projekty firma Megapolis – deweloper – zdecydowała się na wsparcie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP przy tworzeniu kolejnych etapów Osiedla OZON. Ta współpraca ma jeden naczelny cel – tworzenie przestrzeni osiedlowej w oparciu o ponadczasową architekturę i praktyczne zagospodarowanie otoczenia. Efektem kooperacji jest powołanie do życie konkursu mającego wyłonić kompleksowy projekt na realizację kolejnych etapów naszej inwestycji. To unikalny sposób na tworzenie nowej przestrzeni który świetnie się sprawdził przy realizacji flagowego projektu firmy Megapolis – Osiedla Fi.
 • Ekologia – czyste powietrze i rozwiązania obniżające smog
  Dbając o przyszłość mieszkańców i ich komfort życia tereny zielone skomponowane zostały według założeń FITOREMEDIACJI. Nazwa fitoremediacja wywodzi się od greckiego wyrazu phyto znaczącego: roślina oraz łacińskiego wyrazu remedium: środek przeciwko złu.

  W trakcie wieloletnich badań i obserwacji dostrzeżono, że rośliny obok walorów estetycznych czy ochrony przed hałasem mają również możliwość odegrania istotnej roli prozdrowotnej. Niektóre gatunki roślin mają bowiem naturalną zdolność do wyłapywania szkodliwych pyłów czy szkodliwych związków chemicznych z gleby i powietrza. Rośliny ze swoimi zdolnościami fitoremediacyjnymi mają więc szansę na znaczną poprawę środowiska, w którym żyjemy. Planując roślinność na Osiedlu OZON wybrano te gatunki roślin, które słyną z owych zdolności.