Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń inwestycji deweloperskich do tytułu Najlepszej inwestycji mieszkaniowej w 2018 roku.

Perła Krakowa – Miasto dla Obywateli to wyjątkowy konkurs promujący nową jakość w architekturze, podkreślający takie walory jak: zielone otoczenie, dbałość w wspólną przestrzeń, udogodnienia dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Istotne są innowacyjne rozwiązania, czyli tak zwany „inteligentny dom”.

Najważniejszą ideą przyświecającą twórcom i kapitule konkursowej jest wyróżnienie inwestycji deweloperskich, które w jak największym stopniu są przyjazne dla użytkowników. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, a we wszystkich najważniejszy jest komfort przyszłych mieszkańców. Istotne są wszelkie inicjatywy deweloperów służące jakości życia. Kapituła sprawdza jakość nasadzeń, ich spójność z przestrzenią wewnętrzną osiedla i detalami małej architektury. Coraz częściej stosuje się urządzenia poprawiające energooszczędność, takie jak rekuperacja, panele słoneczne i systemy ociepleń. Funkcje smart home wspomagają systemy zarządzania budynkiem i mają coraz większy wpływ na nasze bezpieczeństwo skutecznie zastępując płoty i ogrodzenia. Rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu nosiły znamiona luksusu, dzięki większym wymaganiom kupujących stają się standardem.

Kapituła zdecydowała się wyróżniać również inwestycje w trakcie realizacji. Ustawa deweloperska gwarantuje, że to co zapisane jest w prospekcie deweloperskim zostanie zrealizowane. Ceremonia wręczenia nagród w konkursie odbędzie się 20 czerwca 2018 r. w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Patronami medialnymi i organizatorami konkursu są ekspercki miesięcznik Małopolski Przegląd Nieruchomości i portal Krakowska Giełda Mieszkań www.kgm.pl.